Aldığım Araba (Otomobil) Arızalı Çıktı

img

Artık günümüzde toplu taşıma araçlarından çok kişisel araçlar tercih edilmektedir bunun nedeni insanların toplu taşıma araçlarında kendini yeteri kadar rahat hissedememesinden kaynaklanmaktadır. İnsanlar araba seçimi yaparken çeşitli ölçütlere bakarak arabayı değerlendirir kişisel zevk ve hitaplarına göre tercihlerde bulunurlar. Günümüzde arabaların sayısı çok fazla yoğunlaşmıştır ve artık her ailenin bütçesine göre araba alma olasılığı yüksektir hal böyle olunca da ülkemizdeki trafik oranları toplu taşıma araçlarına göre daha fazla kullanıldığı için trafikler kalabalıklaşmıştır. Araba alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Aldığım Araba (Otomobil) Arızalı Çıktı

İlk baş olarak araba alacağımız zaman araba konusunda acele bir şekilde karar vermeyerek alacağımız araba hakkında yeterli bilgi sahibi olmalıyız ruhsatını ve sicilini iyi bir şekilde araştırmalıyız arabayı almadan önce gerekli kontrolleri yaptırmalı arabayı bakıma sokmalıyız. Aracınızı alırken yeteri kadar incelemeci olmalı ve alacağınız araç hakkında iyi bir bilgi edinmelisiniz. Tüm kontrolleri yaptırdığınızı düşünüp aracı teslim aldınız ve araç artık sizin. Araç belli bir süre sonra arıza çıkardı. Yani aldığınız araba arızalı çıktı? Bunun için ne yapılmalıdır? İlk olarak aldığınız bayiye arabanızı götürüp evraklarınızın tam bir şekilde yaptırdığınızı ve bu sorunun neden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz. Eğer sorun siz almadan önce yaptırdığınız kontrollerde çıkmadıysa bayiyle konuşabilirsiniz ve sorunun giderilmesini isteyebilirsiniz.

Araç belli bir süre sonra arıza çıkardı

Aracınızı almadan önce aracınıza mutlaka sigorta ve kasko yaptırmalısınız. İleride karşılaşacağınız sorunlarda hayati önem taşımaktadır. Çünkü sigortası ve kaskosu olmayan bir arabanın ufacık bir kazada bile size büyü masraflar açabileceğini unutmamalısınız ve bunun için gerekli tüm önlemleri almalısınız. Aracınıza kasko ve sigorta yaptırmanız sizi büyük bir rahatlığa kavuşturacaktır. Aldığınız araba hasarlı çıkar ve hasar siz almadan önce size söylenmediyse ve gerekli sorun çözücü yöntemler yapılmıyorsa hukuki süreç başlatabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.