Ankara Alışveriş Günleri Ne Zamandır?

img

Ankara Alışveriş Festivali Yaklaşıyor

Ankara Alışveriş Festivali dördüncü kez düzenlenecek. Festivalin 18 Ağustos-2 Temmuz tarihleri arasında düzenlenmesi planlanıyor. Festival kapsamında ilin çeşitli bölgelerinde müzik programları ve sergiler düzenlenecek. Ayrıca festival kapsamında çekilişler düzenlenecek ve çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından duyurulan yazılı metne göre festivalce ilin bazı noktalarında defileler, gösteriler, tiyatro gösterileri ve müzik programları düzenlenecek. Ardından çekilişle 5 otomobil ve 100 termal tatil kazanan şanslı kişilere hediye olarak takdim edilecek. Festival süresi boyunca Ankara’nın çeşitli bölgelerinde değişik ve birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleştirilecek. Ayrıca festival kapsamında oryantiring yarışması yapılacak.

16 İlden 6000 Kişinin Geleceği Konuşuluyor

16 farklı ilden 6000 kişi yerli turist olarak festivale katılacak. Bu sayede festivalde zengin kültürel ortam yaşanacak, sosyal açıdan çevre illerle bağ oluşturulacak. Özellikle zengin bir kültürel ortamın çevre illerle bağ oluşturacak olması halk tarafından sevinçle karşılandı. Öte yandan yerli turistlere Ankara’nın en güzel yerleri sayın vali tarafından gezdirilerek tanıtılacak. Unutulmaya yüz tutmuş el sanatları sergilenecek ve serginin sonunda çekilişi kazananlara hediyeleri takdim edilecek. Gezici çocuk tiyatrosu festivalde tiyatro gösterileri sunacak. “Keloğlan İsrafa Karşı” oyunu ön plana çıkartılacak. Bu oyun ile çocukların eğlenceli vakit geçirmesi planlanırken öte yandan da israfın ne kadar kötü olduğu öğretilmek hedeflenerek. Öte yandan Ankaralılar ve komşu illerden gelen yerli turistler Hafize Ayık tarafından gerçekleştirilecek dört defile ile modayla tanıştırılacak. Moda tanıtımı kapsamında katılımcıların iyi vakit geçirmeleri ve moda ile ilgili bilgiler edinmeleri amaçlanmaktadır.

Ankara Kabuğunu Kırmalı

ATO Başkanı Salih Bezci, Ankara Alışveriş Festivali sayesinde değişik illerden gelen yerli turistlerin Ankara’nın güzel ve tarihi yerlerini göreceğini bunun hem gezenler için hem de şehrin tanıtımı için iyi olacağını söyledi. Diğer taraftan çeşitli illerden gelecek yerli turistlerin tüm masraflarının karşılanacağını ve en iyi şekilde ağırlanacaklarını söyledi. Bu festival sayesinde şehrin hareketleneceğini ve ekonomiye katkı sağlayacağını ileriki zamanlarda daha çok turist geleceğini söyledi. “Ankara Kabuğunu Kırmalı ve daha çok turist çekmek için çeşitli faaliyetlerde bulunulmalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.