Araba Kalorifer Arızası

img

Araba Kalorifer Arızası neden kaynaklanır?

İlk olarak, sorunu öğrenelim. Aracınızın ısıtıcısını açtınız, gelen hava soğuk. Aşırı sıcaklık göstergesinin normalde mi yoksa 85 derecenin üstünde mi olduğunu kontrol edin, kısacası motor sıcaktır. Otomobilinizin uzun süre çalışmasına rağmen sıcağı soğuksa, yakında bunun nedenlerini anlatacağım. Dediğim gibi, eğer sıcaklık yaklaşık 90 derecedir ve gelen hava soğuksa, muhtemelen doğrudan

Isıtıcı gölgede gidiyor. Muhtemelen motor suyunda hava var ve bu hava parçacıkları ısıtma yastığı içinde kalabileceğinden, ısıtma size soğuk hava gönderebilir, ancak dediğim gibi bu düşük olasılıktır, çünkü hava varsa Motor suyunda, diğer aksamalar zaten fark edilir.

Isıtmalı peteşinin engellendiği en yaygın olaydır. Yaz aylarında su soğuklaştıklarında insanlar antifriz yerine normal su koymayı tercih ederler ve antifrizi kışa koyarak donmazlar. Elbette, yaz mevsiminde pasla olan motor bloğundaki PAS parçaları kışın eritilir ve soğutma sisteminde dolaşmaya başlar. Dolaşan pas, bulduğu en güzel gözenekleri, yani merkezi ısıtma mantosu dolarak yerini doldurur.

Araba Kalorifer Arızası

Isıtma pedi bloke edildiğinde sıcak su girmiyor ve soğuk, böylece ısıtıcı soğuk hava göndermeye başlamıştır. Bunun tıkanık olduğunu nasıl bilebiliriz. Aracın motor kaputu açıldığında, göğüsün içine giren ortalama 35 mm çapında iki hortum bulunur. Bu hortumlardan biri de merkezi ısıtma sistemine giriş çıkış noktasıdır. Giriş hortumuna dokunduğunuzda sıcak olacaktır. Bal peteği tıkanırsa, gölgeye giren hortum sıcak, diğeri sıcak olur. Çünkü sıcak su bal peteği etrafında dolaşamaz. Bu sorunun çözümünü değiştirebilir veya değiştirebilirsiniz.

Alternatif olarak, bazı yerlerde sökülmeden önce bir makineye bağlamak ve temizlemek gereklidir. Gerçekten% 90 başarı öneririm. Giriş ve çıkış hortumları eşit derecede sıcaksa ve ısıtıcınız hala soğuksa, yine de tıkanmışsınız demektir. Çünkü öyle olduğu zaman sadece bir veya iki göz açıktır ve su etrafında dolaşır ve soğumadan hemen dışarı gider, böylece çıkış hortumunu sıcak göreceksiniz ve soğutucunuz soğuk olacak.

Aracınızın sıcaklığı normalse ancak gelen hava miktarı düşükse, polen filtresini değiştirmeniz gerekir.

Motorunuz uzun süre çalışıyorsa ve hiç sıcaklık vermiyorsa ve sıcaklık her zaman düşükse, termostatın termostatı değiştirerek termostatın açık kalmasının nedeni genelde budur.

 

Etiketler: ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.