Araba Kiralama Nedir?

img

Hiç şüphesiz metropol şehirlerde başta olmak üzere ulaşım tüm insanlık için ortak bir problem haline geldi. Eve, işe, okula gidebilmek oldukça zorlaştı. Ekonominin durumu da göz önüne alınırsa bir araba sahibi olabilmek de epeyce güç duruma geldi. İşte tüm bunların çözümü olarak araç kiralamak!

Araç kiralamak belirli şirketlerin verdiği bir hizmettir. Saatli olarak veya tercihen günlük olarak araç kiralayabilirsiniz. Hatta senelik kiralama seçeneği dahi mevcuttur. Kiralanan araçların tüm sigorta, kasko hizmetlerinin tam olması gerekir. Unutmayın, bu sigorta hizmetleri yalnızca Türkiye sınırları içinde geçerlidir. Bu araçların bazılarında kilometre sınırı varken bazılarında ise sınırsızdır. En lüks araçtan ortalama bir araca kadar işinizi görecek şekilde he cebe her bütçeye uygun kiralamalar yapabilirsiniz. Tabii ki araç kiralamak için 18 yaşını geçmiş olmak, kiralanan aracın sınıfına göre ehliyet sahibi olmak olmazsa olmaz unsurlardandır.

Araba Kiralama Neden Tercih Edilir?

araba kiralama

Araç kiralamak genellikle başka bir şehre misafir olarak gittiğinizde ulaşımınızı kolayca yapabilmeniz için ortaya çıkartılmış bir hizmettir. Bunun doğrultusunda araç kiralama şirketlerini gittiğiniz şehrin havaalanlarında kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu hizmet o kadar yaygınlaşmış ve kolaylaşmıştır ki daha şehre varmadan sizi kapıda bekleyecek aracı ayarlamanız bile mümkündür. Bebekli aileler için de oldukça kullanışlı bir sistemdir. Bu sayede rahatlıkla ulaşım sağlarsınız.

Araba Kiralama Fiyatlar Nedir?

Araç kiralama fiyatları kiraladığınız aracın segmentine göre değişmekle birlikte genellikle piyasa fiyatına göre ayarlanır. Kiralama işleminden önce internette kısa bir araştırma yapmanız en uygun fiyatı bulabilmek için yeterli olacaktır.

Araba Kiralama İçin Ekstra Ücret Ödenir Mi?

Kiraladığınız şirkete de bağlı olmakla birlikte genellikle ekstra ücret ödenmez. Tabi ki kullandığınız ücretli otoyollar, geçtiğiniz gişe ve köprüler için ücret talep edilmesi olağandır. Tüm bu ücretleri araç kiraladığınız şirketle önceden görüşerek de halledebilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.