Banggood Nasıl Alışveriş Yapılır?

img

Banggood’dan Alışveriş Nasıl Yapılır? Herkese merhaba. Bu yazımızda sizlere Banggood sitesinden alışverişin Nasıl yapıldığını ve hangi ürünlerin getirilip getirilemeyeceğini anlatacağız. Ödeme Seçenekleri Nelerdir? Öncelikle bilmeyenler için belirtmek istiyorum ki kapıda ödeme seçeneği tabii ki de bulunmamaktadır. Ödemenizi eksiksiz bir şekilde kredi kartı, alışverişe açık banka kartı, sanal kart ve varsa İninal kart ile de yapabilirsiniz.

Ödemelerin eksiksiz olmasına dikkat ediniz. Ayrıca 30 Euro/Dolar’ı geçen ürünlerde de gümrükte vergi kesildiğini de sizlere tekrar hatırlatmak istiyoruz. Aldığınız ürünün belirttiğimiz fiyatı geçmesi durumunda ürünün fiyatına oranla gümrükte belirlenen tutarda ürünün vergisini ödemek yükümlülüğündesiniz. Aksi takdirde ürünü alamazsınız. Bu arada ürünün kargo fiyatı ürüne dahil değildir. Yani ürün 30 dolar/Euro altında ise kargo parası ne olursa olsun vergi ödemeden ürünü alabilirsiniz.

Banggood ‘dan Telefon Alınabilir mi?

Sim kart girişi olan bürün cihazların gümrükten geçişi yasaktır. Yani gümrükte çalışanların herhangi bir dikkatsizliğine gelmediği sürece yurt dışından telefon sipariş edemezsiniz. Ayrıca elektronik sigara, parfüm gibi şeyler de gümrükte takılan ürünler arasında yer almaktadır. Sipariş vermeden önce buna önem vermeniz gerekiyor.

Banggood ‘dan Alışveriş Yapacaklara Tavsiyeleriniz!

Her zaman güvenilir satıcıdan alışveriş yapmaya özen gösterin. Ayrıca satın alacağınız ürünün geri bildirimlerini de kontrol etmeyi unutmayın.

Aldığınız ürünün gümrükten yasaklı olmadığına emin olun. Çoğu satıcı ya parayı geriye iade yapmamakta ya da kesinti yaparak iade yapmaktadır. Paranız çöp olabilir.

Takipli kargo ile sipariş vermeyi ihmal etmeyin. Çünkü takipsiz kargolar hem sizi şüphede koyacaktır. Hem de gelmeme ihtimali olabiliyor. İşinizi riske atmayın.

Banggood’dan Alışveriş yaparken mecbur kalmadıkça kredi kartınızı kullanmayın. Artık internette dolandırıcılar gün geçtikçe daha fazla boy göstermeye başladı. Hemen hemen her bankanın kredi kartı için sanal kart oluşturma özelliği bulunuyor. Bu sanal kartla alışveriş yapmanızı öneririz.

 

Etiketler:, ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.