Cinsel İktidarsızlığın Nedenleri

img

Cinsel İktidarsızlık Nedir?

Cinsel iktidarsızlık, cinsel birleşme esnasında erkek cinsel organının yeteri sertliğe ulaşamaması veya birleşmeyi sağlayacak yeteri sertliği koruyamamasıdır.

İlişkideki problemler, ruhsal bozukluklar ve psikolojik bir yetersizlik hissi gibi nedenler erkeğin yeterli ereksiyon sağlamasına engel olur.

Cinsel İktidarsızlığın Nedenleri

-Hipertiroidi (troid bezlerinin aşırı çalışması)

-Nörolojik rahatsızlıklar

-Diyabet

-Tansiyon problemleri

-Nikotin veya alkol alımı

-Partner ile uyumsuzluk

Bazı araştırmalara göre cinsel iktidarsızlık 40-70 yaş arası erkeklerin %70’ini etkilemektedir.

Sertleşme problemi çiftler arasında çok büyük huzursuzluklar yaratır. Bu durum kadın tarafından reddedilme olarak algılanır. Erkek için ise yeterli olamama hissi bireyi psikolojik açıdan etkiler. Bu durum boşanmaya kadar gidebilir. Zaten günümüzde boşanmaların %20 gibi azımsanmayacak bir kısmı cinsel problemler yüzünden olmaktadır. Sevişmeyle başlayan ilişkilerde çiftler cinsellik bitince boşanmaya yöneliyor.

cinsel iktidarsızlık

SERTLEŞME SORUNUNUN TEDAVİSİ

Erkekler genellikle cinsel problemleri olduğunu reddeder ve bu konuda yardım almaktan çekinirler. Ancak cinsel iktidarsızlık çok önemli bir problem olup tedavi edilmesi gereklidir. Aşağıda sıraladığımız tedavi yöntemlerinden önce birey beslenmesine dikkat etmelidir.

Penise iğne: Cinsel birleşme öncesinde birey cinsel organına içine çeşitli ilaçlar bulunan iğneyi yapar. İğneyi yaptıktan 15 dk sonra sertleşme sağlanır.

İdrar kanalına ilaç: İğneli tedaviyi reddedenler için fitil kullanımı gibi idrar yolundan içeri küçük bir tablet itilir. Burada ilaç eriyerek penis dokusunu etkiler ve yaklaşık 10-15 dk sertleşme gerçekleşir.

Hormon tedavisi: Bireyde erkeklik hormonu olan Testosteron eksikliğine saptandığında uygulanacak bir tedavi yöntemidir.

Cerrahi tedavi: Sertleşmeyi etkileyen, peniste bulunan damarların kan akışına izin vermeyecek derecedeki bozukluklarda yapılan ameliyatla sorun giderilebilir.

Ağızdan ilaç kullanımı: Afrika’da yetişen bir ağaçtan üretilen bir ilaçla da istenilen ereksiyon sağlanabilir. Cinsel birleşmeden bir saat önce alınmalıdır.

Bu tıbbi tedaviler dışında, modern cinsel terapilerle 6-10 seans arasında cinsel iktidarsızlık problemi olan kişi çözüme kavuşabilir.

Etiketler:, , , , , , , , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.