Cinsel İsteksizlik

img

Günümüzün kronolojik sorunu evliliklerin son bulma ilişkilerin bitme karşı taraftan beklentilerin son bulmasına sebep dip noktaya vurmanın tanımı cinsel isteksizlik. Bu süreç nasıl oluşur, nasıl kurutuluruz her başına gelmiş insanın cevabını aradığı sorudur. Bu sürecin oluşumuna bakacak olursak kırsal kesimlere nazaran şehir de ve iş stresinin yüksek olduğu, temposu yüksek işlerde çalışan kişilerde daha fazla karşılaşıldığını görüyoruz günlük yaşanılan sosyal psikolojik etkenler ile ister istemez karşılaşılan cinsel isteksizlik, karşı cinsten beklentilerin cinsel arzudan çok günlük yaşadığımız stresi ve olayların anlatılacağı özel psikolog arama durumuna girdiğini görüyoruz. Uykusuzluk düzensiz bir hayat beklentileri karşılayamayan cinsel performans her iki tarafından tatminsizlik yaşamasına ve bir üst safhaya çıkaramadan ilişkinin son bulmasına neden olmakta.

Birçok tv televizyon programında bu konuya uzun uzun yer verilse de maalesef her bireyin sorunu farklı sebeplerden olduğu için kişisel olarak destek almanız gerekmekte çoğunluğa hitap eden genelleme yaparak ortaya söylenen çözümler kişisel bazda değerlendirildiğinde geriye gitmeye sebep olabilir bundan dolayı en doğru çözüm bizzat kendi doktorunuzla bu sorunu çözmektir Fakat son yıllarda özellikle insanların bunu dillendirememesi ve çekinmesinden kaynaklı olarak çok az sayıda insanın doktorlar ile bu konuyu konuştukları ve danıştıkları gözlemlenmektedir.

cinsel isteksizlik

Bir yerde bir sorun varsa üzerine gitmeniz gerekmektedir konuyu ilk başlarda ne kadar önemsemez ve ötelerseniz karşınıza daha büyüyerek ve içinden çıkılmaz bir halde gelecektir sizin yapmanız gereken sorunlarınızı belirlemeniz ve üzerine yürümeniz. Üzerine yürüdüğünüzde çok bir şey kaybetmezsiniz fakat yürümediğinizde artık elinizde arzu ve istek adına hiç bir şey bırakmamış olursunuz buda beraberinde size ve eşinize ciddi sorunlar yaşatabilir.

Son noktayı koyacak olursak cinsel isteksizlik yaşadığınızın farkına varmaya başladığınızda ilk yapmanız gereken doktorunuza başvurmak ve partnerinizle farklı deneyimler yaşamanız olacaktır a birde uzun ve güzel bir tatil yaparak kendinizi yenilemeyi unutmayın daha gidecek çok yolunuz var.


Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.