Diri Göğüs Nedir? Diri Göğüslere Sahip Olmak

img

Tüm kadınlar sıkı ve diri göğüslere sahip olmak ister. Kadınlarda güzelliğin bir simgesi olan göğüsler erkeklerin de ilgisini çekmektedir. Günümüzde artık kadınlar diri göğüs sahibi olabilmek için ameliyat olmayı göze almaktadırlar. Ameliyat olmadan da harika göğüslere sahip olunabileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Bunu için bir dizi egzersiz ve uygulanması gereken yöntemler bulunmaktadır.

Diri göğüs sahibi olmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Göğüsler, meme bezi ve yağ dokusundan oluşmaktadırlar. İster büyük ister küçük olsun tüm göğüslerde istenen canlı ve diri bir görünümdür. Soğuk ve basınçlı suyla yapılan masaj sonrasında göğüs dokusunu sıkışması ve üst dokunun daha gergin bir hal alması sağlanabilir. Her sabah birkaç dakika yapılacak bu yöntem ile göğüs bölgesinde yer alan deri daha gergin bir hal alabiliyor. Bu aktiviteden sonra deriniz için uygun kremleri kullanmayı unutmayın. Göğüslerde kas bulunmamasına rağmen bu bölgeler için yapılacak fiziksel aktiviteler memenin arkasında yer alan ve göğüsleri destekleyen kasları kuvvetlendirir. Bu egzersizde eller göğüs hizasında avuç avuca birleştirilir. 15 dakika boyunca günde 3 kez, mümkün olduğunca sert bir şekilde eller birbirine bastırılır. Bir diğer egzersiz de ise sırt üstü yatılır. Ellere alınan ağırlıklarla birlikte kollar yukarı doğru gergin bir şekilde itilir ve indirilir. 15 adet 3 set uygulanabilir.

Diri göğüsler için yapılacak egzersizlerin yanında doğru sutyen seçiminde önemlidir. Ayrıca cildi sıkılaştıran kozmetik ürünlerinin kullanılmasında fayda vardır. Peeling ve maske gibi diğer uygulamalar da göğüslerin diri durmasını sağlayabilir.

dik göğüs meme

Sütyen kullanımı nasıl olmalıdır?

Göğüs büyüklük ve şekillerine göre en doğru sutyen seçilmelidir. Ayrıca gün içerisinde bulunulan aktiviteye bağlı olarak sutyen değişikliğine gidilebilir. Küçük göğüslü bayanlar göğse şekil veren sutyen tercih etmeleri, büyük göğüslü bayanlar ise alttan telli ve balenli olanları tercih etmelidirler. Diri göğüsler için doğru sutyen kullanımı şart olsa da günümüzde bayanların artık sutyen kullanmaktan yavaş yavaş kaçındıkları da görülmektedir.

Etiketler:, , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.