Doğum Sancısından Kurtulmak

img

Annelerin doğum sırasındaki acısını azaltmalarına yardımcı olacak birtakım teknikler vardır. Her anne daha acısız bir doğum yapmak ister ve bu nedenle doğum kusurlarını azaltmanın yollarını arar.

İşte size doğum kusurlarınızı azaltmanıza yardımcı olacak birkaç teknik;

Masaj ve Doğum Esnasında Baskı

İşiniz sırasında eşinizin size göstereceği hafif basınç ve sert masaj, ağrılarınızı giderebilir. Bu masaj, ana adayın bel, kol, bacak ve boyun bölgelerine uygulanabilir. Annenin doğumda aşırı derecede gergin olması durumunda, laktik asit kaslarda birikir ve annenin ağrılı doğumuna neden olur. Masaj genellikle eller ve ayaklar üzerinde yapılır; annenin rahatlamasına yardımcı olur.

Ağrı Kesici Olarak Su Ve Isı Değişikliği

Bazı anneler su doğum yöntemini seçerler. Hidroterapi son derece etkili bir ağrı kesici yöntemdir ve annenizin rahatlamasına yardımcı olur. Suyun uygulanması sırasında annenin vücuduna uygulanan soğuk ve sıcak şoklar, ağrıyı azaltmada etkili olabilir.

Nefes Alıp Verme Teknikleri

Doğum sırasında düzenli olarak uygulanan solunum teknikleri annenin ağrısını azaltmaya yardımcı olur. Doğum sırasında karın bölgesine derhal teneffüs olun. Solunum modelleri ritmik bir tarzda gerçekleştirilmelidir.

Doğum Süresince Aroma terapi

Anne adaylarının stresinin rahatlamasına ve rahatlamasına katkıda bulunmak. Sıcak suya bir damla aroma tatlandırıcısı verilir, anne adayının odaya hoş bir koku bırakarak rahatlamasına yardımcı olur. Masaj sırasında aroma terapi ile birlikte bazı masaj teknikleri uygulanabilir.

doğum sancısı

Doğum Sırasında Müzik Terapisi

Doğum sırasında uygulanacak müzik terapisi, annenizin konsantre olmasına yardımcı olur. Bazı anneler yavaş müzik severken diğerleri daha mobil müzik sever. Doğum sırasında annenin favori müziklerini dinlemek, annenin iradesini gidermek için katkıda bulunur.

Hafif Masaj Ve Ağrı Kesici Olarak Effleurage

Anne adayının karnına ve bel tarafına yapacağınız hafif bir masaj terapisi ile alınan tür ağrı kesecek bazı anne adaylarının da ağrılarına büyük ölçüde yok etmeye yaramaktadır.

Etiketler:

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.