Dudak Şekilleri Ve Anlamları

img

Biliriz ki hepimiz birbirinden farklı dudak yapılarına sahibiz, herkesin birbirinden farklı dudak şekilleri ve farklı dudak izleri vardır. Bu sebeple her dudak gerek duyulursa farklı bir estetik uygulama gerektirir. Kişiye uygulanacak olan müdahaleyi belirlemek için ise estetik dudağın özelliklerinin çok iyi bilinmesi gerekir.

Dudak Çeşitleri

Dudak ölçeği dudakların büyüklüğüne göre dudak tipini belirleyen bir skaladır. Sahip olmayı istediğiniz dudak özelliğini belirlemede kullanılmaktadır. Peki, parmak izimiz gibi kişisel olan dudağımızın çeşitleri nelerdir? Bilgimiz var mı? Hadi hep beraber bunları inceleyelim

Kalp Dudaklar

Kalp dudak şekli olup kontürü fazla ortalama bir hacme sahip eros yayı belirgindir.  Bu dudak şeklini çekici kılan ise güzel bir şekilde tanımlanmış, gençlik dolu, çokça beğenilen bir dudak şekli olmasıdır.

Kurdele Dudaklar

İnce belirsiz bir kontur, görünüşte pürüzsüz düşük hacme sahiptir. Hacmi üst dudakta biraz daha belirgindir.  Bu dudak şeklini çekici kılan özellik ise hassas, masum ve de biraz hacim ile gençlik dolu gözükebilecek dudak şekli olmasıdır.

Elma Dudak

Yuvarlak, orta kısmında yüksek hacimlidir elma dudaklar. Yumuşak eros yayı görünümüdür. Bu dudak şeklini çekici kılan özellik ise yüze şirinlik sağlayan yuvarlığa ve de sevimli, iştah açıcı bir görüntüye sahip olmasıdır.

Elips Dudak

Kalın ve belirgin bir yapıya sahiptir. Yüksek hacim arzu edilen dudak şeklini oluşturmaktadır. Bu dudakları çekici kılan özellik ise dolgun seksi görünüm ve de yeterli hacme sahip olmasıdır.

Yay Dudak

Uzun ve yanlamasına geniş şekilli olup orta hacme sahip Eros yayı belirsiz alt dudakta çok daha fazla hacimlidir. Bu dudak şeklini çekici kılan özellik ise sağlıklı, karakteristik ve de üzerinde yapılacak olan küçük değişikliklere en iyi cevap verecek bir dudak şekli olmasıdır. Parmak izi gibi dudaklar da kişilere özeldir. Ama şekil bakımından bakıldığında dudak şekilleri yukarıda örnekte verdiğimiz gibidir. Peki, sizin dudak çeşidiniz hangisi? Dudak şekliniz ne olursa olsun moda diye sağlığınızı kesinlikle tehlikeye atmayın cerrahi bir müdahale gerekmedikçe bizler kesinlikle tavsiye etmiyoruz.

Etiketler:, , , , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Yorum Yap - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.