En İyi Ücretsiz Blog Açma Siteleri

img

Günümüzde internet üzerinden duygu ve düşüncelerini aktarma isteği o kadar arttı ki, sadece bununla da değil. İnternet üzerinden para kazanma istekleri de oldukça arttı. Hem duygu ve düşüncelerinizi paylaşıp hemde para kazanmak desek? Çok daha güzel olmaz mı? İşte bunun da en büyük yollarından birisi bir blog oluşturmak. Bu blog ile duygu ve düşüncelerinizi yayınlayarak, ziyaretçi kazanmayı başarabilirseniz para da kazanabilirsiniz! Bugünkü makalemizde sizlere ücretsiz blog açma sitelerini tanıtacağız.

  1. Blogger: Şüphesiz ki dünyanın en ünlü blog açma sitesidir. Googlenin de oldukça desteklediği bu blog oluşturma sitesi ile ücretsiz olarak blogunuzu oluşturabilirsiniz. Ne bir domain almanıza, ne de bir host olmanıza gerek yok. Tamamen ücretsiz bir şekilde dakikalar içerisinde blogunuzu oluşturabilirsiniz. Kullanıcı sayısının 2 milyonu aştığı düşünülen Blogger, 1999 yılından beri hizmet vermektedir.
  2. com: Dünyanın en iyi blog sitelerinden birisi de wordpresstir. İster ücretsiz, alan adı ve host almadan kurabilir, isterseniz de alan adınızı ve hostinginizi kendiniz alıp blogunuzu kurabilirsiniz.
  3. Joomla: 2005’te yayıma girmiş olan açık kaynak kodlu Joomla, sağlam bir ara yüze sahip olmakla birlikte gelişmiş kontrol paneli sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.
  4. Wix: Wix, 2006 yılında kurulmuş, dünya çapında adını duyurmuş bir blog açma sitesidir. 59 milyonu aşkın kullanıcısı bulunduğu belirtilmektedir.
  5. Tumblr: Hem bir blog açma sitesi, hem de bir sosyal ağ sitesidir. Diğer blog açma sitelerinden en büyük farkı sosyal ağ siteleri ile uyumlu olmasıdır.
  6. Weebly: Bedava blog oluşturmanızı sağlar. Gelişmiş kontrol paneli, tema düzenleme paneli vs. ile milyonlarca kişi tarafından tercih edilmektedir.
  7. Blogcu: Türkiye’deki ilk blog açma sitesi olarak bilinir. 2005 yılında BerilTech tarafından oluşturulmuştur. Türkiye’de en çok ziyaret edilen 44. site olarakta bilinir.

Evet arkadaşlar blog tanıtımlarımız bu kadar. Hangi blogu kullanmalıyım sizce diye sorarsanız benim tercih ettiğim ve sizlere önerebileceğim blog sitesi blogger’dir. Google ile daha hızlı yükselmenize olanak sağlamakla beraber kolaylıkla adsense reklam alabilirsiniz. İyi bloglamalar dileriz.

Bu makalemiz sayesinde en iyi ücretsiz blog açma sitelerini öğrendiniz. Daha fazla bilgi için sitemize abone olabilirsiniz.

 

Etiketler:, , , , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.