Geri Çekme Tekniği

img

Geri çekme tekniği, erkeğin cinsel birleşmede penisini boşalma esnasında geri çekerek dışarı boşalması yöntemidir. Ülkemizde bilinen diğer adı, dışarıya boşalmadır. Geri çekme tekniği, ülkemizde cinsel birleşmede en fazla uygulanan tekniktir. Çünkü en kolay uygulanan ve maliyetsiz bir tekniktir. Bu teknik, ülkemizde uygulanan bir nevi doğum kontrol yöntemi olarak bilinmekle birlikte, içerdiği risk bakımından en riskli tekniklerden biridir.

Geri çekme tekniği, kolay bir yöntem olmasına rağmen risklidir. Geri çekme tekniğini, uygulamayı bilmeyen bir kişi, cinsel birleşme esnasında duyduğu adrenalin ve hazla partnerinin içine boşalacaktır. Bu da istenmeyen gebelik riskini artıracaktır. Geri çekme tekniğinde, istenmeyen gebelik riski olduğu gibi, cinsel yolla bulaşan hastalıkların riski de artmaktadır. Kişi prezervatif kullanmadan cinsel birleşmede bulunduğu için, cinsel birleşme yoluyla bulaşan hastalıkların her iki kişiye de geçebilmesine sebep olmaktadır. Ayrıca, geri çekme tekniği, cinsel birleşmeden alınan zevki de azaltmaktadır. Bu da kişilerin sağlıklı bir cinsel yaşamı olmamasına ve cinsellikten soğumaya yol açmaktadır.

geri çekme yöntemi

Geri çekme tekniği, tamamıyla erkeğin kontrolünde bulunan bir tekniktir. Erkek tecrübeli ve kendini kontrol edebilen bir birey ise, başarı şansı artabilir. Geri çekme tekniğinin başarılı bir teknik olmamasının sebebi ise; kişi cinsel birleşme esnasında, partnerinin içine boşalmasa bile penisinin ucunda salgılanan bir kaç damla sperm dahi, istenmeyen gebelik riskini arttıran bir durumdur. İstenmeyen gebeliklere, en çok geri çekilme tekniği dediğimiz yöntem sebep olmaktadır.

Cinsel hayatı aktif olan çiftlere, geri çekme tekniği kesinlikle tavsiye edilmez. Gebeliği kesinlikle istemeyen çiftlerin, bu yöntemi kullanmaması gerekir. Ayrıca, kişilerin cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmasında da, geri çekme tekniği kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine prezervatif, spiral, doğum kontrol hapları ve iğneler gibi gebelikten korunma yolları tavsiye edilmektedir.

 

Etiketler:, , , , , , , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.