İmplant Tedavisi

img

İmplant, kaybedilen dişlerin neden olduğu fonksiyonel, fonetik ve estetik eksikliği tamamlamak için geliştirilen hammaddesi genelde titanyum olan alt ve üst çene kemiklerine yerleştirilebilen yapay diş kökleridir.

İmplant Tedavi Çeşitleri

Kayıp tek diş varsa, çeneye sadece bir implant yerleştirilerek tedavi yapılır, bunun avantajı implant tedavisinden önce daha sık kullanılan kuron tedavisinin getirdiği diş eti zararlarından kurtulunmuş olunur. Aynı zamanda daha doğal bir görünüm verir ve çiğneme fonksiyonu daha rahat yerine getirilir. Yan yana birkaç diş kaybı varsa, en az bir implant yerleştirilerek tedavi edilir.

Tam dişsizlik hali varsa, bir çeneye en fazla altı ya da sekiz implant yerleştirilerek tedavi yapılır. Diğer bir yöntemde çeneye dört implant yerleştirilerek hareketli protezler sabit hale getirilir.

İmplantın Faydaları

İmplantın iki önemli faydası vardır. Birincisi kayıp diş nedeniyle oluşan çene kemiği erimelerine engel olunur. Çene kemiği erimeleri insanı olduğundan çok daha fazla yaşlı gösterir. İkincisi ise tam ağız implantlarında damağı kapatan bir kısım olmadığı için protezde yaşanan damağı etkin kullanamama ve damak ile hissedilen tat ve dokuların hissedilememesi gibi sorunlar ortadan kalkmış olur.

İmplantın Ömrü

İmplantın tahmini kullanım süresi yaklaşık otuz yıldır. Bu süre kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Kişinin ağız bakımı implant ömrünü etkiler. Kişinin sağlığı da implant ömrünü etkiler. Kişi ne kadar sağlıklı ise implant o kadar uzun süre kullanılır.

İmplant Tedavisinin Süresi

İmplant tedavisi hastadan hastaya değişir. Tek ameliyat yapılacak ise yarım saat ile iki saat arasında tedavi tamamlanabilir. Eğer birden fazla ameliyat yapılacak ise her ameliyat on gün arayla yapılır. İyileşmeniz aylar alabilir.

implant fiyatları

İmplant Tedavisinin Fiyatı

Diğer diş eksikliği sonrası tedavilerine göre pahalı bir tedavidir. Çünkü tedavi yöntemleri yüksek teknoloji gerektirmektedir. Fakat memnuniyet oranı diğer tedavilerden çok daha fazladır ve kullanım süresi çok daha uzundur.

Etiketler:,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.