iPhone 8’e Getirilmesi Beklenen Yenilikler

img

iPhone 8’i diğerlerinden ayıran getirilmesi beklenen yenilikleri tahmini olarak açıklayalım. Tahminlerimizin iPhone 8’in yayınlanan prototip videosuna baktığımızda bir çoğunun doğru olduğu görülüyor. IPhone 8’lerde parmak izi okuyucusunun olmayacağı, bunun sebebinin OLED ekran tercihi olduğu belirtiliyor. OLED ekran neredeyse akıllı telefonun ön yüzünü tamamen kaplayacağı ve bu yüzden fiziki butonlara yer verilmeyeceği söyleniyor. OLED ekranın içerisine parmak izi okuyucusu şuandaki teknoloji ile henüz entegre edilebilmiş değil. Ama bir ihtimal olarak cihazın arka kısmına parmak izi okuyucusunu yerleştirebilecekleri duyumunu da aldık.

Parmak izi okuyucusu olmazsa ne gibi güvenlik önlemi getirilecek diye aklınıza soru gelebilir. 3D yüz tarama teknolojisi sayesinde telefonu sadece yüzünüzü göstererek açabileceksiniz. Bu sayede sizden başka kimsenin telefona erişim sağlaması mümkün olmayacak. IPhone 8’in tek model olarak değil 3 farklı model olarak çıkarılması ve her birinde apayrı özelliklerin olması bekleniyor. Bu özelliklerden bazıları şunlar;

1- Çift kameralı OLED ve LCD ekranlı modeller 3 GB ram kapasitesine sahip olarak üretilecek.

2- Tek kameralı LCD ve OLED ekranlarda ise bu kapasite 2 GB’ta kadar düşecek.

3- Model farketmeden depolama alanı hepsinde tercihen arttırılabilecek, her modelde 64 veya 256 GB kapasite kullanılabilecek.

4- Yeni OLED ekranlı modellerde hoparlör çıkışı özel olarak tasarlanacak, Apple bu sayede ses kalitesini arttırmayı planlıyor.

5- Şarj süresini kısaltabilmek için 3 modelde de yüksek hızlı şarj özelliği bulunacak.

IPhone 8’de bulunacak bazı özelliklerden bahsettik ama hala bir kısmı tahminden öteye geçmiyor, örneğin 3D yüz tanıma özelliği hakkında Apple tarafından henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. LCD ekranların üretim tarihinin önce olması OLED ekranların daha sonra piyasaya sürülmesine neden olabilir. Toplam 80 ila 85 milyon arası iPhone 8 sevkiyatı yapılacağı tahmin ediliyor, her üç modelinde aynı anda satışa sunulması planlanıyor fakat ne kadar başarılı olacaklarını bilemiyoruz. iPhone 8’e getirilmesi beklenen yenilikleri ve iPhone 8’in son halini görebilmek için teknolize.com’u takipte kalın.

Etiketler:, ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.