Kilolardan Kurtulmak

img

Kilolardan kurtulmak genel olarak herkesin aklında olan bir konu. Özellikle kadınların hayatında yer alan bir sorun. Günümüzde genellikle yaz aylarının gelmesiyle beraber insanların spor salonlarına ve diyetisyenlere kilolardan kurtulmak üzere başvurulduğu görülmektedir. Kilolardan kurtulmak yaz aylarında sıkça görülen sorunlardandır, fakat şok bir program ile yaz ayları için kilolardan kurtulmak oldukça yanlış ve sağlıksız bir yöntemdir.

Yaz aylarının gelmesiyle spor salonlarının ve diyetisyenlerin yanı sıra kilolardan kurtulmak için insanların evde kendi uyguladıkları yöntemler, detox programları ve egzersizler gibi birçok pekte sağlıklı olmayan hızlı bir şekilde kilo kaybı sağlanmaktadır, bu programlar için kurulan işletmeleri de göz ardı etmemek gerekmektedir fakat doktorlarında önerdiği üzere kilo kaybı kontrollü bir şekilde yapılarak zamana yayılmalıdır yani vücut şoka uğratılmadan, hücreler zarar görmeden ve metabolizma işleyişi bozulmadan yapılmalıdır. Ayrıca her insan için bu programların değiştiğini ve kilolardan kurtulmanın herkes için aynı hızda olmayacağını hatırlatmakta fayda var. Vücut sağlığını bozmayacak şekilde belirli bir program eşliğinde kilolardan kurtulmak gerekmektedir.

Bununla birlikte bilmek gerekir ki kilolardan kurtulmak sadece yaz ayları için düşünülmemesi gereken bir konu, kilolardan kurtulma bu durumda sadece dönemsel olarak algılanmamalıdır. Dünya sağlık örgütünün araştırmalarına göre obezite gün geçtikçe artmakta olup, hazır yiyeceklerin tüketiminin gençler üzerinde bir çok hormonal bozukluğa yol açtığı görülmektedir. Sağlıklı beslenme ve düzenli hareket ile obezitenin önüne geçmek daha sağlıklı bireyler yetiştirmek ve sağlıklı bir yaşam için ideal kilo insan hayatı boyunca dikkat edilmesi gereken bir konu. Fazla kilolardan oluşan hastalıkları önlemek için diyetisyen eşliğinde hesaplanan ideal kilo korunmalıdır. Programlı egzersiz ve programlı bir sağlıklı yeme alışkanlığı ile birlikte kilo kontrolüne yılın her dönemi vücut kitle endeksinin normal durumda olmasına dikkat edilmedir.


Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.