Kızlık Zarı Dikimi Nedir ?

img

Bakireliğini kaybetmiş bir bayan için, en yaygın genital bölge ameliyatıdır. Bekaretini kaybetmiş olan bir kadının, ilk ilişkiyi başlattığı zaman, genital bölgesinden çıkan kanı tek seferlik yaşadığı için tekrar ameliyat ile diktirme şansı bulunmaktadır. Gözle göze çarpmayan katı bir madde ile darbe alarak gelen bir kanamadır. Bakire bir kadının ilk ilişkisinde kanama ile aynıdır. Hem renginde, niceliğinde ve özelliklerinde fark yoktur. Normalde, bakire bir kızlık zarının ilk kopuşundan kaynaklanan kanamaya ilişkin bir standart yoktur. Bazı kadınlarda kanama pembemsi, damlalar veya kırmızı renkte olabilir.

 

Kalıcı ve Geçici Kızlık Zarı Dikimi

Kızlık zarı dikimi geçici ve kalıcı yöntem denilen iki farklı yöntemle yapılabilir. Bu iki yöntem arasındaki en belirgin fark, geçici yöntemin, kanamanın beklenen ilk ilişkinin tarihinden 7-10 gün önce yapılmaması ve kalan sürgünün herhangi bir zaman olmadan yapılabileceğidir Kanamanın istenen ilk ilişkinin geçmişine bağlı olarak. Her iki yöntem de hastane ortamına ihtiyaç duymadan hijyenik ve steril ofis koşullarında lokal anestezi altında yapılabilir.

Kızlık Zarının Dikimi Hangi Teknikler Altında Yapılabilir?

Kızlık zarı dikimi, geçici ve kalıcı olarak adlandırılan iki farklı yöntemle yapılabilir. Kız kılı, cerrahi olarak tamir edilebilir, evlilikten 1-2 gün önce yapılır. Diğer yöntem kalıcı rezeksiyon flep kaldırma yöntemi ile yapılan kalıcı yöntemdir. Geçici yöntem, evlilikten 1-2 gün önce yapılır; burada kıdemli yırtık yaprakları bir araya getirip ilişkiyi orada akıttırır. Kalıcı bir yöntemle, vajinanın alt duvarından bir parça çıkarılır ve vajinanın geri kalan kısmı yeniden oluşturulur. Yeniden yapılandırılan kızlık, ilişki sırasında yırtılır ve kanama oluşur. Hasta daha önce kürtaj, doğum veya kürtaj yapmış olsaydı, kalıcı bir işlem yapılabilir ve aynı anda daralma prosedürü uygulanabilir.

Kızlık Zarı Dikimindeki Amaçlar Nelerdir ?

Erkeklerin baskıları nedeniyle daha önce cinsel ilişki yaşamış veya kızın cinsiyetine elverişli kadınlar bu tedaviyi bu sorunun bir çözümü olarak kullanmayı tercih ederler; çünkü kızın dili yırtılır ve kızlık dilinin yırtılması veya kızlık dilinin esnek olması ve ilk ilişkide bile kanama olmaz, Vajinanın hemen girişindeki bölge orijinal ve erişkin kadın cinsel organını onarmak için 3 katmanlı flap tekniği ile doğal dokusundan yeniden oluşturulur. Böylece ameliyattan sonra ilk cinsel ilişki ortaya çıktığında, çırparak tekniği ile rejenere edilen doku, sanki cinsel ilişki ilk kez deneniyor gibi zorla yırtılır ve aynı orijinal bakire hemoroid şeklinde kanama olayı meydana gelir.

Etiketler:,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.