Mortgage Başvurusu İle Hayatınızda Neleri Değiştirebilirsiniz?

img

Mortgage kelime anlamı olarak araştırıldığında karşılığında ipotek ve benzeri sözcükler bulacağınız bir kelimedir. Kullanım olarak ise konut kredisi, geri ödemeli finansal banka desteği gibi kelime karşılığa sahiptir.

Mortgage sayesinde pek çok insanın sahiplik kazanması büyük bir tahayyülden ibaret olan ve yine pek çok insanın gözünde devleşen emlak küçülmüş ve ulaşılabilir hedefler çerçevesine dahil edilmiştir. Söz konusu imkan sayesinde konut sahibi olmak isteyip bu konuda zorluk yaşayan insanlar konut sahibi olarak yaşamlarını büyük ölçüde bir farklılıkla tekrar inşaa edebiliyor.

Kira Esaretine Konut Kredisi Panzehiri

Mortgage; ömür sermayelerinin belki büyük bir kısmını belki de yarısını konut sahibi olamama ya da kira ödeme esaretinden kurtulamamaya feda etmek zorunda olan insanlara aranan ilaç niteliğinde bir imkandır. Nitekim örnek verilecek olursa kirada yaşayan bir insan hayatını idame ettirdiği konut içerisinde hiçbir dekoratif çalışma yapamaz ve yaşadığı konutu özgürce dizayn edemez. Fakat konut kredisi sayesinde kira öder gibi taksitlendirilen ve kredinin düzenli taksiti ödenerek, ödeme imkanına göre sadece 3 ya da 5 yıl gibi kısa sürelerde ev sahibi olunabiliyor. Şöyle ki, günümüz kira oranları baz alındığında, konut kredisi taksitlendirmelerinin de hemen hemen aylık kira ödemelerine denk olduğu ya da en azından aralarında uçurum olmadığı gerçeği, konut kredisi sayesinde konut sahibi olma fikrinin ideal ve ulaşılması mümkün hedefler arasında yerini almasını sağlıyor.

mortgage başvurusu

Konut Kredisinin Gelecekteki Getirisi

Geçmiş zamanlarda olduğu gibi günümüzde de hala hayati önemini koruyan konut sahibi olma ihtiyacı insanları bu sektörün özelliklerini öğrenmeye itmekte ve dolayısıyla da emlak sektörünün karşı koyulamaz değişkenliğinden ve piyasa değerlerinin yükseliş hızından haberdar olmaya zorlamaktadır. Bu durumda ev sahibi olmak, yatırım açısından da kaçınılmaz bir fırsat niteliği taşımakta olduğu gerçeğini ortaya koymaktadır. Bu da demek oluyor ki emlak piyasasının her geçen gün yükselişine bağlı olarak, kişi yatırım amacı taşımasa dahi sahip olduğu konut birkaç yıl içerisinde o ev sahibine büyük bir yatırımın karşılığıymış gibi geri dönmektedir. Yani bu sektörde yapılacak olan konut sahibi olma girişimi bir yandan da gelecek garantisi niteliği taşımaktadır.

Güncel Sistemde Mortgage

Günümüzde emlak sektörünün getirdiği piyasa artışının doğurduğu nedenler ile artık sektörler arasında kendine yer edinen mortgage sık sık adı anılır bir hal almıştır. Bu da meseleyi daha detaylı incelemeyi ve üstüne düşülmeyi gereksinim olarak kabul ettiren bir başlık haline gelmiştir. Artık finans kaynakları da kendilerine büyük kazanç kaynağı olarak konut kredisini seçtiği için finansmanlar arası kredi temin rekabete rastlamamak neredeyse imkansız. Mevcut durum da konut kredisi başlığının ne denli öneme sahip olduğunun göstergelerinden bir tanesidir. Anlatım üzere de şu kanıya varmak mümkündür ki, mevcut hayat şartları bu konuda ihmalkar davranan insanları geride bırakıyor.

Etiketler:,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.