Sanal Sohbet Siteleri Devlet Tarafından Denetlenmekte Midir?

img

Sanal sohbet siteleri artık teknolojinin gelişimiyle çoğu insan tarafından pek kullanılmamaktadır. Artık günümüzde hemen hemen herkes tarafından her sitede veya herhangi bir sosyal hesabımız üzerinden sanal sohbet etme imkânına teknolojinin gelişimiyle gelmiş durumdayız.

Ancak sanal sohbet siteleri olsun veya sosyal hesaplarımız olsun bazı insanlar tarafından kötüye kullanılma durumu oluşabiliyor. Bu durumdan dolayı sanal sohbet siteleri devlet tarafından denetlenmekte midir? sorusuna net bir şekilde evet dememiz mümkün değildir. Çünkü günümüzdeki kullanılmakta olan birçok sanal sohbet siteleri ve sosyal medya hesapları bulunmaktadır.

sohbet sitesi

Devlet tarafından denetlenmekte olan siteler tabii ki mevcut fakat bu konuda yeteri kadar ilgi gösterilmiyor. Sanal sohbet sitelerini iyi anlamda güzel işler veya güzel şeyler yapmak için kullanan kişiler de mevcut, kötü işler için kötü işler yapmak için kullanan kullanıcılar da bulunmaktadır.

Bu konuda mesela uyuşturucu satışı veya hayat kadınlarının kullanmakta olduğu sosyal hesaplar veya sanal sohbet siteleri de mevcuttur. Ancak çoğu insan tarafından bu tarz yerlere bilinmeden veya bir reklam aracılığıyla çıkan bağlantıya tıklayıp girilebilmektedir. Artık her yaşta nerdeyse herkesin internete bağlantı yapabildiği bir nesilde devlet tarafından detaylı olarak bu konuyla ilgili denetleme yapılması gerekmektedir.

Bazı sanal sohbet siteleri devlet tarafından denetlenmek te olup bazı sanal sohbet siteleri gözden kaçırılmaktadır. Sadece sanal sohbet siteleri değil sosyal medya hesaplarının kontrolü denetlenmesi de yapılmalıdır. Kötü alışkanlıklar gelişmekte olan yeni nesil gençlere kötü bir örnek olmaktadır. Sanal sohbet siteleri devlet tarafından denetlenmekte olup ancak yeteri kadar inceleme sağlanamamaktadır. Bunun sebebi ise gün geçtikçe teknoloji geliştikçe sürekli yeni sosyal medya siteleri ve sürekli yeni yeni sanal sohbet siteleri çıkmakta ve açılmaktadır. Bazen ise denetleme sağlanması için kişiler tarafından sanal sohbet sitesi olsun veya sosyal medya hesabı olsun yaşanmış kötü bir olaydan sonra mahkemelere şikâyet edilmesi durumunda denetleme başlatılabilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.