Seks Robotu Nedir? Seks Robotları İle İlgili Tüm Bilgiler

img

Erkekler için üretilmekte olan seks oyuncak endüstrisi günden güne gelişmeye devam ediyor. Bu gelişimin teknoloji ile harmanlanmış son ayaklarından birisi ise seks robotları. Gelişen yapay zeka teknolojileri ile birlikte üretilen yapay zekalı seks robotları Dünya genelinde en çok konuşulan ürünler arasında ki yerini almayı başardı bile.

Seks Robotu Nedir?

Gelişen teknolojinin de etkisi ile robotik devrimin bir parçası olarak seks oyuncak endüstrisi de ilerleme kaydediyor. Genel olarak yapay zekaya sahip olan yada olmayan, gelinen teknoloji de kısıtlı konuşma yeteneği ve kaba bir hareket yeteneğine sahip olan seks oyuncaklarına seks robotu adı verilmektedir. Gelinen noktada insan oğlunun birçok ihtiyacına değinen yeni teknolojiler seks endüstrisine de el atmış durumda. Şuan da seks robotu teknolojisinde gelinen nokta çok ileri seviye de olmasa da; sözlü iletişim kurabilen kaprisli, sinirli ve neşeli gibi birçok davranış türünü sergileye bilen seks robotları üretilebilir durumda.

seks robotu

Seks robotları henüz yeni üretim aşamasında olsalar bile, birçok uzman kadın ve erkek arasındaki cinsel ilişkilere zarar verebileceği konusunda hem fikir durumdalar. Öte yandan, bir gurup uzman ise yanlız yaşayan kişilere yönelik yapılacak bir pazarlamanın kişinin fiziksel ve zihinsel sağlığı açısından faydalı olabileceği görüşünde birleşiyor. Robotların ‘akıllı’, ‘iyi kalpli’, ‘seksi’, ‘naif’ ve ‘mütevazi’ gibi kişilik türlerine bürünebileceğini belirten bilim adamları, kişinin özelliklerine göre bu yeteneklerin değiştirilebileceğini belirtmekteler. Aynı zamanda kullanıcılarına aşık olma gibi yeteneklere de sahip olacak seks robotlarının belirtmiş olduğumuz yetenekleri tam anlamı ile kullanabilmelerinin gelişecek teknolojilere ve sektörün gelişimine bağlı olduğu ön görülmektedir.

Erkek Seks Robotları Henüz Popüler Değil

Yapılmış olan araştırmalar neticesinde yeni gelişen bir sektör olmasına karşın, erkek seks robotlarına olan talebin, kadın seks robotlarına olan talebin yanına dahi yaklaşamadığı gözlemlenmekte. İlerleyen günlerde kullanıcıları ile gerçek bir bağ kurmayı başaracaklarına inanan seks robotu geliştiricileri, ürünlerin yaygınlaşması ile birlikte erkek seks robotlarına olan talebinde doğru orantılı olarak artacağının altını çizmekteler.

Seks Robotu Fiyatları

Sektörel anlamda henüz yeni bir aşamada olan seks robotu fiyatlarının 12 bin Euro gibi ücretler ile satışta olduğu belirtilmekte. Her yeni teknoloji de olduğu gibi seks robotu fiyatlarının da ürünlerin kulllanımlarının yaygınlaşması ile birlikte düşeceği tahmin edilmekte.

Hayatımınız her alanında yer edinmeye devam eden teknoloji, sağlıktan cinselliğe kadar her alanda hayatımızın içerisine daha çok katılmaya devam ediyor. Bu gelişmelerin son örneği seks robotları ile ilgili bilinmesi gereken hususları sizlere aktardık.

Etiketler:, , , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


1 Comments

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.