Sigarayı Bırakmada Lazer Tedavisi

img

Sigarayı bırakmak için yapılan tedavilerin haddi hesabı yok. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok hap ve bitkisel ilaçlar var. Şimdi insanlar anında rahatlamayı vaat eden benzersiz lazer terapisi için binlerce dolar bile ödemeye razı durumdalar.  Çünkü sigaranın öldürücü etkisi yaş ilerledikçe özellikle 40 yaşından sonra hızla etkisini göstermeye başlıyor.

İnsanların sigaradan vazgeçmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış pek çok tedavi arasında en son yapılan terapi hızla popülerlik  yakalamaktadır. Lazer tedavisi birçok çok yönlü, finanse edilmiş ve özel tıbbi tesislerde kolayca bulunabilir. Terapi için birkaç bağımlı lazer tedavi yöntemi ile tedavi edildi. Lazer tedavisi, Gıda ve İlaç İdaresi tarafından yaptırılmakta ve düşük güçlü lazer terapisinin kullanılmasını içermektedir. Bu yöntemle sigarayı bırakma güvenli ve etkilidir. Bir dizi tedavi altındaki bağımlı bu tedaviden memnun görünüyor.

FDA sürekli olarak terapide kullanılan biyolojik uyarılma lazerlerini ve tedaviyi değerlendiriyor. Cihazlar,  geçici ağrının azalmasına yardımcı olmak ve sonunda bağımlılığı ortadan kaldırmak için kullanılır.

Hastalar veya sigara bağımlıları, video pazarlama teknikleri ve broşürler vasıtasıyla çeşitli empoze edici bilgilere maruz kalmaktadır.

Hastanın sigaraya bağımlılığı

Klinik araştırma ve etkinliği, binlerce sigara içicisinin tütünü başarıyla terk edebildiğini ortaya koyuyor. Çevrimiçi olarak erişilebilen çok sayıda referans ve tavsiyenin yanı sıra, tedavinin etkinliği gittiçe daha çok insanı sigaradan kurtarıyor.

sigara lazer terapisi

Lazer Terapisi Nasıl Çalışıyor?

Yeni araştırılan ve uygulanan lazer terapisi, temelde akupunkturun eski Asya şifa sanatından gelmektedir. Temel ilkeler aynıdır, gerginliği azaltmak ve kan  dolaşımını arttırmak temel hedeftir. Endorfinlerin serbest bırakılmasını sağlayan bu yöntemle mutluluk hormonu serbest kalıyor ve sigaraya duyulan özlem yok oluyor. Genelde çok keyiflendiğimizde ya da çok sinirlendiğimizde daha çok sigara içme isteği duyan tiryakiler lazer tedavi ile buna ihtiyaç duymayacaklar.

Endorfin gibi hormonlar ve benzeri doğal kimyasallar insan vücudunda bulunur, Ve öncelikle stres ve azaltılmış enerjiye tepki sinyali vermekten sorumludurlar. Tedaviyi uygulamak için kullanılan lazer bir nevi bu hormonları uyarıyor.. Bu ışınlar belirli araştırılan enerji noktalarına yönlendirilir ve uygulanır. Bu hususlar sigara bağımlılığı ile ilgilidir. Bu harici bir prosedürdür ve uyuşturucu kullanımı için herhangi bir kapsamı yoktur. Ayrıca termal değildir ve bu nedenle uygulama  çok güvenlidir. Ellerde, yüzde, kulaklarda ve bileklerin araştırılan özel noktalarına uygulanır. Hasta, sıcak, titreşen bir sansasyondan başka bir şey hissetmez.  Bu alanda çalışan doktorlar, kendilerini bağımlılıktan kurtarmaya hevesli olanları, düşük seviye lazerle ilgili klinik araştırmalar hakkında bilgilendiriyorlar. Tedavi, hastayı nikotinin ilk çekilmesi yoluyla alır; ve endorfin üretimini hızlandırarak ruhu yavaş yavaş koşullar. Azaltılmış stres, kişinin nikotini kolayca bırakmasını sağlar. Tedavi, sigara içme etkilerini anlayarak kendinden ve başkalarına şifa vererek topluma ve bireysel gelişimine olumlu katkıda bulunmak üzere tasarlanmıştır.

Etiketler:, , , , , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.