Üniversite Tercihlerinde Yeteneklerinizi Değerlendirebileceğiniz 3 Alan

img

Beden Eğitimi Öğretmenliği

Beden eğitimi öğretmenliğini isteyenler spor alanında kendilerini geliştirip güçlendirirler. Beden eğitimi öğretmeni olabilmek için girilen mülakatlar çok önemlidir.  Bu yüzden koşu da kendini geliştirebilmeli ve spor yaparak vücudunu güçlendirmelidir. Beden eğitimi öğretmeni olabilmek için küçüklükten beri spor yapmış belli bir dalları olan insanların belli dallarda ki lisanslara sahip olmaları onların için avantaj olacaktır.  Bu dalda kendini geliştirip güzel yerlere gelen bir çok insanımız vardır. Beden eğitimi adı altında girdiğimiz sınav da sadece öğretmenlik değil bunun yanında antrenörlük yöneticilik gibi.  Kendi yeteneğimizi ortaya koyabileceğimiz ve bu sürenin sonunda istediğimiz taktir de eğitim fakültesinin düzenlediği belirli bir süreyi kapsayan formasyon eğitimini alarak öğretmenlik alanında çalışma yapabilir. Bu konuda açılan sınavlara girmeye hak kazanabiliriz.

öğretmen

Müzik Öğretmenliği

Herhangi bir enstrüman  çalabilen ve bu alanda kendini geliştirebilen insanlar müziğe sese notaya aşık büyürler bu yüzden müzik konusunda kendilerini geliştirmek isterler. Üniversite tercihlerinde ise müzik öğretmenliği için tercih yaparlar. Müzik öğretmeni olabilmek için ise belli mülakatlar oluyor ve en az bir tane enstrüman çalabilmelilerdir. Bu sebepten dolayı öğretmenlik isteyenler önceden aldıkları kurslar sayesinde her hangi bir enstrüman  çalabilmeyi öğrenirler bazı insanlar ise doğuştan yetenekli olup bu alanda ilerlemeyi düşünürler.

müzik öğretmeni

Resim Öğretmenliği

Küçüklükten beri yetenekleri olan insanlar bu alanda kendilerinin bir yeteneği olduğunu fark edip bu alanda kendilerini  geliştirme için belli başlı kurslara gitmeyi düşünmüşlerdir. Bunun yanında küçük yaşta resim öğretmenlerine de yardımları ile becerilerini geliştirmiş ve belli bir alan da kendilerini geliştirmek adına öğrencilerini yakın takibe alarak onların bu konuda ki becerilerini geliştirmişlerdir. Bu süreç lise döneminin bitimine kadar devam etmiş ve liseye de bu alandaki okulları tercih ederek girmişlerdir. Tüm bu sürecin sonunda üniversite sınavında yeterli puanı alarak istedikleri üniversitelerin yetenek sınavına girerek bu sınav da başarılı olmak istemişlerdir. İstenilen başarıya ulaşan öğrenciler doğuştan da elde ettikleri yetenek ile daha güzel yerlere gelmek için çaba sarf etmişlerdir.

Etiketler:, ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.