Uzayda Yaşam Olduğuna Dair 1 Kanıt

img

Yaşadığımız evrende kendimizi özel ve değerli hissederiz. Kendimizi bu evrenin en değerli bir parçası olarak görür buna göre hem kişisel olarak duygu dünyamızı hem de bu dünyada var olmanın belli gereklerini yerine getirmekten yana dururuz.

Ancak şimdi bize uzun zamandır Nasa tarafından açıklanan bir gerçek ile baş başayız. Denilen o ki uzayda da yaşam var ve bunun adına da belirli kanıtlar var. Evet, duymak ve buna inanmak biraz garip ancak bilimsel konuşmalar ve zamana yayılan kanıtlar bizi bu gerçek ile bir araya getirmiştir. Bu noktada tahmin edilemeyecek düzeyde çok fazla araştırma yapılıyor çünkü bu belki de yüzyılın en büyük keşfi olacaktır. Onca yapıla araştırmalar yetersiz kalsa da araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. Çalışmalar büyük bir hız ile devam ederken şuan bize en yakın yerde bulunan Samanyolu Galaksisinde dahi yaşamın olduğu dikkatimizden kaçmıyor. Fakat unca heyecan yarıda kesiliyor çünkü hala oraya gidecek ve bunun farkına varabilecek düzeyde bir gelişim sağlanamamıştır.

enceladus uydusu

Yapılan açıklamalarda Enceladus uydusunda tıpkı bizim gibi canlıların var olabileceğine ve bir canlının yaşamı için gerekli tüm şeylerin var olduğuna dair bir açıklama yapılmıştır. Bu şekilde yapılan açıklamalar bizi heyecanlandırmış çünkü bizim galaksimize en yakın noktada bulunan bir uyduda yaşamı olması çok güzel bir gelişimdir.

Yapılan açıklamaya göre burada buzulun altında bir okyanus olduğu saptanmış ve bu dünyada ki bilimin daha da gelişmesi açısından büyük bir avantaj olmuştur. Bu bilimsel çalışma dünya tarihine damgasını vurmaya ve en büyük gelişime ayak atmaya hazırlanıyor. Eğer denilen doğru ise ve canlı yaşamı gerçekten var ise bizler bunun merakını en yakın zamanda gidereceğizdir diye umuyorum.

Zaman ile büyüyen bir evrende yenilikler bizim için en büyük heyecan haline gelmiştir. Bizler her zaman yeniliklerin peşinden koşmuş ve küçük bir ışık ile büyük bir dünya kurmuşuzdur. Dileriz en yakın zamanda bu deldiler bizler güzel bir adıma daha eşlik etsin. Böylece hem biz bilim alanında bir şeye daha noktayı koyarken hem de yeni bir evrenin varlığı ile yeni bir dünyanın oluşumuna şahit olabilelim.

Etiketler:, , , ,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Yorum Yap - Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.