Yurt Dışında İş Nasıl Bulunur?

img

Üniversite okumuş olsun veya okumamış olsun, bir çok gencin hayalidir yurt dışında iş bulmak. Gerek yurt dışında, özellikle de Avrupa ülkelerinde işe girmenin daha kolay olması, gerek Dolar ve Euro’nun Türk Lirasına göre daha değerli olması, gerek de Türkiye’de ki her geçen gün artan işsizlik oranı olsun, gençlerin yurt dışında işe girmek istemesinin birçok farklı nedeni var. Tüm bunlar dışında farklı kültürleri tanıyarak genel kültür seviyesini yükseltmek isteyen gençler için de yurt dışında işe girmek avantajlı bir fırsat haline gelebiliyor. Peki, yurt dışında işe girmenin yolları nelerdir?

Üniversiteli gençler için yurt dışında işe girme olanakları nelerdir?

Eğer üniversite okuyorsanız veya okuduysanız, yurt dışında işe girme imkanınız çok daha fazla diyebiliriz. Bu konuda daha öğrenciyken bile sunulan birçok fırsat var. Örneğin üniversitelerin değişim programlarını kullanarak eğitiminizin belli bir dönemini yurt dışında, burslu olarak tamamlayabilirsiniz. Benzeri bir şekilde Work and travel programı ile yaz döneminde yurt dışına gidip, orada hem çalışıp hem de dil öğrenebilirsiniz. Türkiye’de kullanılan en yaygın yurt dışı eğitim programı Erasmus’dur. Belli dil puanını alan ve kendi üniversitesinde belirlenen not ortalamasını yakalayan öğrenciler için oldukça avantajlı bir program.

Üniversite okumayan gençlerin yurt dışı imkanları nelerdir?

Bu durumda seçenekler biraz daha sınırlı. Ancak özel sektörde veya ticaret de çalışıyorsanız ticari bağlantılar kullanarak yurt dışı imkanına sahip olabilirsiniz.

Etiketler:,

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir


Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.